AKİB’i yeni dönemde Mahmut Arslan ’koordine’ edecek

AKİB'i yeni dönemde Mahmut Arslan 'koordine' edecek

Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin (AKİB) yeni dönem ‘koordinatör başkanı’, Akdeniz Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahmut Arslan oldu. Arslan, bu görevi Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı Zeki Kıvanç’tan devraldı.

06 Haziran 2017 - 16:42
Reklam

Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin (AKİB) ‘koordinatör başkanlık’ ve ‘koordinatör başkan yardımcılığı’ görevleri her yıl, AKİB bünyesindeki yönetim kurulu başkanları arasında dönüşümlü olarak değişiyor. Bu çerçevede, Akdeniz Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan, ‘koordinatör başkanlığı’ görevini Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç’tan devralırken, ‘koordinatör başkan yardımcılığı’na da, Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Yamanyılmaz ve Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kavak getirildi.

İHRACATTAKİ BAŞARIMIZI DEVAMLI KILACAĞIMIZA İNANCIM TAM

AKİB Koordinatör Başkanı Arslan, birlik ihracatının 2017 yılı Ocak ayında yüzde 9,5, Şubat ayında yüzde 2,9, Mart ayında yüzde 43,4, Nisan ayında yüzde 15,9 ve Mayıs ayında yüzde 27,4 oranında artış gösterdiğini kaydederek, “AKİB’in son aylardaki bu yükselişinin devamlığını sağlamak ve daha üst seviyelere çekmek umuduyla çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Bu verileri görmemize vesile olan AKİB ihracatçılarımızla ortak çabalarımız sayesinde, bu başarımızı devamlı kılacağımıza inancım tam” dedi.

İHRACATÇI ÜYELERİMİZİN HER ZAMAN YANINDA BULUNACAĞIZ

İmalattan ihracata kadar tüm süreçlerde karşılaşılan sorunlara çözüm üretmek adına gerekli girişimlerde bulunma noktasında AKİB’in önemli rol üstleneceğini belirten Arslan, “Üyelerimizin desteğe ihtiyacı olduğu her an yanlarında olacağız. İhracatçımızın önünü açacak, kanayan yaralarını saracak her türlü faaliyetin içerisinde bulunacağız” şeklinde konuştu.

ÇALIŞMALARIMIZA TAM GAZ DEVAM EDECEĞİZ

Arslan, “Yürütmekte olduğumuz projelerle üyelerimiz için ihracat elamanları yetiştirerek, onların eğitim programları ile pazarlama kabiliyetlerini artırarak, firmalarımızın iş kapasitelerini artırılmasını sağlamak üzere sektörel ticaret heyetleri, alım heyetleri ve fuar organizasyonları düzenleyerek çalışmalarımıza tam gaz devam edeceğiz” diye konuştu. |

Bu haber 6606 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adana Havalimanı uçuşa açılacak mı?
Adana Havalimanı uçuşa açılacak mı?
Türkiye Pozantı’yı konuşacak
Türkiye Pozantı’yı konuşacak