ARŞİV | KÜNYE | ABONELİK FORMU | İLETİŞİM

Get Adobe Flash player
SAYI : / ISSN 1308-867X
   SAYI

Refleks Gazetesi
Ofislerde ‘ortak alan’ dönüşümü

Depreme dayanıksız, ekonomik ömrünü tamamlamış binalar, özellikle büyükşehirlerin modern görünüme bürünmesi vizyonu ile teker teker yıkılıyor. Kentsel dönüşüm adı altında hayatımıza yerleşen bu kavram, iş dünyasında da büyük değişime sebep oluyor. Ticari gayrimenkullerin dönüşüm aşaması ile sonrasında farklı tercihler ortaya çıkıyor ve ofis anlayışı köklü şekilde değişiyor. 
Ticari gayrimenkuller, metrekare fiyatları, girişimci sayıları artıyor; ama bu artış bir yandan kiralara da yansıyor. Tüm dünyada ofis metrekareleri giderek küçülüyor. Verimlilik çağında büyük metrekareli ofisler yerine daha kullanışlı ve ihtiyaca yönelik kurgulanmış ofisler tercih ediliyor.
Kentsel dönüşümün başlaması ile birlikte küçük ve orta boylu işletmenin yerinden olduğunu söyleyen uzmanlara göre, eski binalara nazaran küçük işletmeler yeni binalardaki kiralarını karşılayamıyor. Kentsel dönüşümle birlikte ofislerine veda eden küçük işletmeler ofislerini co-working (ortak çalışma) alanlarına taşıyor.

refleks gazetesi  nolu kapağı

Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers error '80040e14'

[MySQL][ODBC 5.1 Driver][mysqld-5.5.5-10.0.30-MariaDB]You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'and kat_id=11 order by id desc limit 1' at line 1

/yazarlar.asp, line 25