ARŞİV | KÜNYE | ABONELİK FORMU | İLETİŞİM

Get Adobe Flash player
SAYI : 334 / ISSN 1308-867X
   SAYI 334

Refleks Gazetesi
İsminin hakkını verecek

‘Dünya Dekor’ markasıyla dekoratif ürünlerde Türkiye lideri olan Adana firması Dünya Polistren Grup, aynı başarıyı dünyaya taşımak istiyor. Firmanın ihracat hedefinde Avrupa pazarı var.
2000’li yılların başında kurulan Dünya Polistren Grup, ‘Dünya Dekor’, ‘Kappla’, ‘Kappack’, ‘Strokovan’, ‘Dünya Fix’, ‘Kunt Mermer’ markalarıyla dekorasyon, yalıtım, ambalaj ürünleri sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Sektörünün lideri olan firma, ihracat oranını yüzde 15’ten yüzde 40’a çıkarmak istiyor. Refleks’in bu haftaki röportaj konuğu olan Dünya Polistren Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Kunt, şu anda Türkiye’de dekorasyon sektöründe faaliyet gösteren firmaların ‘Dünya Dekor’u takip ettiğini, kendilerinin Alman, Fransız, Belçikalı firmaları rakip olarak gördüğünü kaydetti.
Kunt, “İhracat hedefimizin merkezine rekabet edeceğimiz Avrupa ülkelerini aldık. Diğer ülkeler kolay, Avrupa ülkeleri zor. Bununla birlikte Avrupa ülkelerindeki firmalarla çalışmak; kaliteyi, standardı, sürdürülebilirliği de beraberinde getiriyor. Bu bizim için çok önemli. Eğer bunu başarırsak, ismimiz gibi tam bir dünya markası olacağız. Dekoratif ürünlerde kalite anlamında Avrupa’daki firmalardan bir farkımız bulunmuyor. Tek eksiğimiz network. Çalışmalarımızı bu yönde de geliştiriyoruz. Bundan sonra üretim altyapımızı koruyup organizasyon yapımızı güçlendirmek istiyoruz” dedi.Haberin devamı için abone olunuz. Abonelik formu için tıklayınız...