ADANA AŞKI İÇİN 20 
NEDEN 
`ADANA`NIN GELİNLERİ KARNAVAL KORTEJİNDE 
PORTAKALI SOYDUM BAŞUCUMA KOYDUM 
logo
ISSN 1308-867X
 
 
Refleks Gazetesi
 
Toyota Onatça
 
   
ABDİOĞULLARI`NIN ``HIZLI`` YÜKSELİŞİ

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan Türkiye’nin en başarılı ilk bin ihracatçısı arasında Abdioğulları Plastik Ambalaj Sanayi A.Ş, 580. sırada yer aldı. Son üç yılda 885. sıradan büyük bir sıçrama ile 305 basamak birden yükselen Abdioğulları AŞ`nin kardeş firması Filpa Ambalaj ve Dış Ticaret A.Ş, artık ilk 500`e adım adım yaklaşıyor.


Sektörünün en büyük 2 firmasından birisi olan Abdioğulları, 2011 yılında 885. sırada bulunurken, geçen yıl 612. sıraya yükselirken, bu yıl da istikrarlı yükselişini 32 basamak birden sıçrama yaparak adeta taçlandırdı. Abdioğulları`nın TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından açıklanan listede 580. sıraya yerleşmesi sadece firmanın değil, Adana`nın da gururu oldu.
Adana’da bulunan TEMSA, BOSSA, SASA gibi dev firmaların arkasından da Adana 8.si olan Abdioğulları Yönetim Kurulu Üyesi ve Filpa Ambalaj Dış Ticaret AŞ Genel Müdürü Salih Sütcü, babaları Abdi Sütcü`nün 1963 yılında Kayseri`den gelerek, Adana`da temellerini attığı firmanın bugün global arenada yer almasının kendileri için büyük bir manevi değer taşıdığını söyledi.
Yaklaşık 1000 personelle, 270.000 m2 alanda Adana’da üreten, Türkiye için çalışan, 4 kıtada 30 ülkeye ihracat yapan firmanın elde ettiği başarının ardında çok ciddi bir emeğin bulunduğunun altını çizen Sütcü, önümüzdeki yıllarda AR-GE faaliyetleri sonucundan yeni ürünleri piyasaya sunup sektördeki pazar paylarını daha da artırma hedefinde olduklarını bildirdi.
Sütcü, elde ettikleri başarının tesadüf olmadığını, tarımsal ve endüstriyel ambalajda yapılan AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarının şirketi etkili bir konuma getirdiğini belirti. Sütcü, başarının arkasında yoğun emeğin yanı sıra yenilikçi çalışmalarının yer aldığını kaydetti. ABCO markasıyla 4 kıtada 30 ülkeye ihracat yapan firmalarında günün teknolojisini yakalamanın en önemli ilke olduğunu vurgulayan Sütcü, günümüzde artık üretiminde fark yaratan, kaliteyi daha uygun fiyata mal eden firmaların öne geçtiğini söyledi.
Salih Sütcü, ``Biz hiçbir zaman geldiğimiz aşamayla yetinmiyor, teknolojiyi yakından takip ederek kendimizi sürekli yeniliyoruz. Amacımız kökeni 1963 yılana dayanan şirketimizin adını daha çok ülkede temsil etmek ve global arena da marka bilinirliğini arttırmak`` dedi.

DÖRT KARDEŞ YÖNETİYOR
Adana’da, 1965’te, temelleri Abdi Sütcü tarafından atılan ve Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde altıncı fabrikasının inşaatı devam eden firmayı, dört kardeş yönetiyor. Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bekir Sütcü`nün yönetim kurulu başkanlığını yürüttüğü firmanın yönetim kurulunda Salih Sütcü`nün yanı sıra Mehmet ve Ramazan Sütcü de yer alıyor.
Şirketin ürün gamında PP’den üretilen ve un, yem, kömür, çimento, alçı ve kireç gibi ürünlerin ambalajlanmasında kullanılan ayrıca PE’den imal edilen patates, soğan ve narenciye gibi yaş sebze ve meyvelerde kullanılan torbalar bulunuyor. Son yıllarda Avrupa teknolojisi ile piyasaya sunulan dolu örtüsü gibi teknik tarım örtülerini de üreten firma, her geçen yıl sektöründe farklılık yaratmak için çalışmalarına hızla devam ediyor.
Firma, teknik tarım örtüleri ve endüstriyel ambalaj ile yoluna yenilikçi vizyonu ve gençliğin verdiği heyecanla devam ediyor.2013-01-06
kapak

    


Üç yıl önceydi…
Portakalı soydum başucuma koydum