ARŞİV | KÜNYE | ABONELİK FORMU | İLETİŞİM

Get Adobe Flash player
SAYI : / ISSN 1308-867X
   SAYI

Refleks Gazetesi
ATO`DA GÖREV PAYLAŞIMI YAPILDI


Adana Ticaret Odası’nın, 2013-2017 dönemindeki yöneticilerinin belirlenmesine yönelik olarak, 11 Mayıs tarihinde başlayan seçim süreci, Yönetim Kurulu’nun görev paylaşımıyla sona erdi.

Atila Menevşe’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapacağı ATO’nun yeni Yönetim Kurulu’nda, Başkan Yardımcılıklarına Mehmet Şahbaz ile Halis Bayrak, Sayman Üyeliğe ise Zübeyt Şendur getirildi. Mehmet Özel, Cevdet Şeker, Erdinç Güneyli, Emine Nargile, Yücel Bayram, Şahin Güneşer ve Muzaffer Emin Yumuşak ise Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapacaklar.
ATO’nun yeni dönemde 47 Meslek Komitesi’nden 109 temsilcinin görev yapacağı, Meclis Başkanlığı seçimleri sonucunda Meclis Başkanlığı’na Tarkan Kulak, Başkan Yardımcılığı görevlerine İsmail Arslan ve Mustafa Kemal Attila, Meclis Katip Üyeliklerine ise Serhan Burak Köse ve Ahmet Sürerdamar getirilmişlerdi.
ATO Disiplin Kurulu ise, Cemal Ülger, Mahmut Köse, Ahmet Görür, Fahri Özer, Hasan Erdeve, Ömer Faruk Sakarya’dan oluşmuştu.
TOBB Genel Kurulu Delegeliği seçimleri sonucunda ise ATO’yu temsil edecek isimler şöyle sıralandı: “Halil Avcı, Levent Yamaç, Ahmet Yüreli, İsmail Babacan, Hüseyin Çalışkan, Galip Şire, Selahattin Yuvalı, Hüseyin Sağır, Yaşar Biniciovat, Semih Karademir, Mustafa Barışık, Abdulkadir Aksoy, Nedim Serintürk, Yüksel Yavuz, Serhan Köse, Nadir Özata, Murat Şahin, Mehmet Şah Aba, Mehmet Karcı, Mustafa Kemal Attila, Hasan Ayyıldız, Erdoğan Karataş ve Cevdet Baskın.” 
Adana Ticaret Odası Meclis Başkanı Tarkan Kulak ve Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe tarafından yapılan ortak açıklamada, “Sayın Behiç Pakyürek ve Ali Gizer’den devraldığımız hizmet bayrağını daha iyi noktalara taşıma gayretinde olacağımızdan kimsenin kuşkusu bulunmamalıdır” denildi.
İlk aşamada Meslek Komiteleri ve Meclis üyelerinin belirlenmesiyle başlayan, sonraki süreçte ise Meclis Başkanlığı, Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve TOBB Genel Kurulu üyelerinin belirlendiği seçimlerde, 10 bin dolayında üyenin oy kullanmasına karşın hiçbir önemli olay yaşanmamasının oldukça anlamlı olduğunu vurgulayan Kulak ve Menevşe açıklamalarında şu görüşlere yer verdiler:

            “Ulu önderimiz Atatürk’ün ilke ve reformlarının ışığı altında, Çukurova ve ülke ekonomisinin gelişmesi konusunda bir motor işlevi yürüterek ülkemizin aydınlık geleceği için kurulduğu 1894 yılından bu yana geçen 119 yıldır çaba harcayan Adana Ticaret Odamız, hedeflerine ulaşabilme doğrultusundaki çalışmalarına bundan böyle daha da artan bir gayretle devam edecektir. 
Meclisimiz ve Yönetim Kurulumuz, önümüzdeki dönemde üyelerimizin Odamız’dan beklentilerini fazlasıyla karşılamaya, yaşadığı ülkenin, bölgenin, şehrin, üyelerinin ve vatandaşlarımızın sorunlarına duyarlı olmaya devam edecektir. 
Bu anlamda geçmişte olduğu gibi gelecekte de Türkiye’nin önünü tıkayan ve halkın sıkıntılar içerisinde bocalamasına neden olan uygulamaların ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalarımızı Adana’nın ve ülkemizin menfaatleri doğrultusunda siyaset dışında yapılanan eylemci bir platform oluşturarak sürdürme azmindeyiz. 
Adana’nın ekonomik anlamda gelişmesine katkı sağlayan her faaliyetin içinde etkin olarak yer alan Adana Ticaret Odamız, Adana’nın ve Çukurova`nın kaynaklarının verimli şekilde kullanılması, geliştirilmesi, ulusal ve uluslararası alanda tanıtılmasına yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürme kararlılığındadır. 
Adana’nın en büyük sivil toplum örgütü olarak, yöremizin gelişmesi ve insanımızın refahı için gerçekleştirilen çalışmaların yapılmasına her türlü katkıyı sunan Odamızın bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra sürdüreceği çalışmalarla Adana ve Çukurova`nın dünyaya açılması konusunda önemli rol oynayacağına inanıyoruz. 
Adana Ticaret Odası olarak, daha iyi yönetilen, merkezi hükümetten aldığı payı artıran ve daha yaşanılabilir Adana’nın oluşmasının, herkesin elini taşın altına koymasıyla mümkün olacağına inandığımızdan, önümüzdeki dönemdeki tüm çalışmalarımızı bu yönde yoğunlaştıracağımızın bilinmesini istiyoruz.”


refleks gazetesi  nolu kapağı

Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers error '80040e14'

[MySQL][ODBC 5.1 Driver][mysqld-5.5.5-10.0.29-MariaDB]You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'and kat_id=11 order by id desc limit 1' at line 1

/yazarlar.asp, line 25