ARŞİV | KÜNYE | ABONELİK FORMU | İLETİŞİM

Get Adobe Flash player
SAYI : / ISSN 1308-867X
   SAYI

Refleks Gazetesi
HAVAALANI İNŞAATI AĞUSTOS'TA BAŞLIYOR


Tarsus'un Kargılı köyüne yapılacak olan Çukurova Bölgesel Havaalanı inşaatını yüklenen Koçoğlu İnşaat Firması'nın yetkilileri Tarsus'a geldi.

MERSİN

Firma temsilcisi inşaat yüksek mühendisi Enver Haydaroğlu, firma yetkililerinden Kemal Muhsinoğlu ve havaalanının şantiye şefi Hasan Bilgin, Kaymakam Orhan Şefik Güldibi`ni ziyaret ederek hazırlıklar hakkında bilgi verdi.

Haydaroğlu, bölgede çalışmaların hızla devam ettiğini belirterek, inşaatın kapalı alanının 420 bin metre kare, kamulaştırılan sahanın ise 8 milyon metre kare olduğunu söyledi. Havaalanının doğaya uygun yapılacağını, binaların çatılarının ise çimden oluşacağını ve Türkiye`nin en büyük ikinci havaalanı olacağını kaydeden Haydaroğlu, şu anda kredi çalışmalarının devam ettiğini ve harita çalışmalarının tamamlandığını, pistlerin kuzey doğu ve güney batı yönünde olacağını ifade etti.

Çukurova havaalanında serbest bölge de yer alacağını ve Havacılık Meslek Yüksek Okulu kurulması yönünde bir çalışmaları da bulunduğunu vurgulayan Haydaroğlu, ``Havaalanını 10 yıl süreyle işleteceğiz. İnşaata Ağustos`ta başlamak istiyoruz`` dedi.

Kaymakam Orhan Şefik Güldibi ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ``Çukurova Havaalanı inşaatına biran önce başlanmasını bekliyoruz`` dedi.

Havaalanının bölgeye çok önemli katkı sağlayacağını belirten Güldibi, ``Tarsus, önümüzdeki süreçte Kazanlı-Tarsus Turizm Bölgesi, Lojistik Köy ve Çukurova havaalanı gibi devasa eserlerle Türkiye`nin çekim merkezi olacaktır. Çukurova havaalanı da bölgemizin ekonomisine de büyük katkı sağlayacaktır`` şeklinde konuştu. refleks gazetesi  nolu kapağı

Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers error '80040e14'

[MySQL][ODBC 5.1 Driver][mysqld-5.5.5-10.0.29-MariaDB]You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'and kat_id=11 order by id desc limit 1' at line 1

/yazarlar.asp, line 25