KAHRAMANMARAŞ SEVİNDİRDİ, ADANA ÜZDÜ 
MEGA SATINALANLAR ZİRVESİ: DEVLER 
KOBİ`LERLE BULUŞUYOR 
HAYVANCILIK İÇİN NİTELİKLİ İŞGÜCÜ 
ÇÜ ZOOTEKNİ`DE YETİŞİYOR 
logo
ISSN 1308-867X
 
 
Refleks Gazetesi
 
Toyota Onatça
 
   
HAVAALANI İNŞAATI AĞUSTOS'TA BAŞLIYOR

Tarsus'un Kargılı köyüne yapılacak olan Çukurova Bölgesel Havaalanı inşaatını yüklenen Koçoğlu İnşaat Firması'nın yetkilileri Tarsus'a geldi.


MERSİN

Firma temsilcisi inşaat yüksek mühendisi Enver Haydaroğlu, firma yetkililerinden Kemal Muhsinoğlu ve havaalanının şantiye şefi Hasan Bilgin, Kaymakam Orhan Şefik Güldibi`ni ziyaret ederek hazırlıklar hakkında bilgi verdi.

Haydaroğlu, bölgede çalışmaların hızla devam ettiğini belirterek, inşaatın kapalı alanının 420 bin metre kare, kamulaştırılan sahanın ise 8 milyon metre kare olduğunu söyledi. Havaalanının doğaya uygun yapılacağını, binaların çatılarının ise çimden oluşacağını ve Türkiye`nin en büyük ikinci havaalanı olacağını kaydeden Haydaroğlu, şu anda kredi çalışmalarının devam ettiğini ve harita çalışmalarının tamamlandığını, pistlerin kuzey doğu ve güney batı yönünde olacağını ifade etti.

Çukurova havaalanında serbest bölge de yer alacağını ve Havacılık Meslek Yüksek Okulu kurulması yönünde bir çalışmaları da bulunduğunu vurgulayan Haydaroğlu, ``Havaalanını 10 yıl süreyle işleteceğiz. İnşaata Ağustos`ta başlamak istiyoruz`` dedi.

Kaymakam Orhan Şefik Güldibi ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ``Çukurova Havaalanı inşaatına biran önce başlanmasını bekliyoruz`` dedi.

Havaalanının bölgeye çok önemli katkı sağlayacağını belirten Güldibi, ``Tarsus, önümüzdeki süreçte Kazanlı-Tarsus Turizm Bölgesi, Lojistik Köy ve Çukurova havaalanı gibi devasa eserlerle Türkiye`nin çekim merkezi olacaktır. Çukurova havaalanı da bölgemizin ekonomisine de büyük katkı sağlayacaktır`` şeklinde konuştu. 
2012-03-07
kapak

    


Durgunluğu aşmak isteyen şirket var mı?
Adana nereye gidiyor?
“Bütün dünya bir sahnedir…”
Tarihten günümüze Adana sıcaklarıyla mücadele yöntemleri (!)
Yabancı mı, Türkçe mi?