Sanayici ’Vatan’ dedi

Sanayici 'Vatan' dedi

Ekonomi gazetesi Refleks’in ödül töreninde İmtiyaz Sahibi Esra Özden’in darbe girişimiyle ilgili bir sanayiciden naklettiği, “Neyim varsa gitsin; ama vatan giderse dönüşü olmaz” sözü salondaki patronlardan büyük alkış aldı.

23 Mayıs 2017 - 15:06 - Güncelleme: 24 Mayıs 2017 - 11:01
Reklam

Doğu Akdeniz Bölgesi’nde yayınlanan haftalık ekonomi gazetesi Refleks’in 5’inci Lokomotif Ödülleri Töreni’ne sanayicilerin darbe girişimine karşı duruşu damgasını vurdu. Gazetenin imtiyaz sahibi Esra Özden, törenin açılış konuşmasında bir sanayiciyle ‘15 Temmuz’ sonrası yaptığı sohbeti aktardı. Özden, sanayicinin kendisine, “Fabrikalarım elimden gitsin, tamamının en iyisini defalarca kurabilirim. Ama vatan giderse geri dönüşü olmaz” dediğini anlattı. Bu sözler salondaki iş insanları ve sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden büyük alkış aldı. 

500 PATRON KATILDI

Doğu Akdeniz kentlerinden 500’e yakın iş insanının katıldığı Sheraton Adana Oteli’nde gerçekleştirilen törene Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Zülfikar İnönü Tümer, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Mersin Ticaret Sanayi Odası Başkanı Şerafettin Aşut, Adana Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Adana Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Süleyman Sönmez, Çukurova Genç İş Adamları Derneği Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Adana Şubesi Başkanı Burhan Kavak, Adana Yapı Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Fidan Vursavuş katıldı. 

TÜRKİYE HEDEFİ DOĞU AKDENİZ’LE TUTTURABİLİR

Törende konuşan Refleks Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mehmet Uluğtürkan da, Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş’ın oluşturduğu Doğu Akdeniz’in tarımdan turizme, enerjiden sanayiye, bilişimden lojistiğe her alanda Türkiye’nin en gözde üretim üssü olabileceğine dikkat çekti. Uluğtürkan, “Biraz kamu desteği, biraz ilgi bu coğrafyayı ikinci Marmara yapabilir. Türkiye, 2023 hedefini ancak Doğu Akdeniz’in imkânlarını değerlendirerek yakalayabilir. 10 yıldır bu yönde haber yapıyoruz. Son 5 yıldır da Lokomotif Ödülleri ile bölge iş dünyasının motivasyon artışına katkı sağlıyoruz” ifadelerini kullandı. 

TOSYALI’DAN KIVANÇ’A, ARBEL’DEN SANKO’YA ÖDÜL YAĞMURU

5’inci Refleks Lokomotif Ödülleri Töreni’nde 13 dalda Refleks okurları ve jürisinin oylarıyla belirlenen kişi ve kurumlara ödülleri verildi. Tören öncesi dünyaca ünlü kanun sanatçısı Ahmet Baran bir dinleti sundu. 

Törende ödül alan kişi ve kurumlar şöyle: 

Yılın İş Adamı: Zeki Kıvanç / Kıvanç Tekstil Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

/////

Yılın İş Kadını: Deniz Kol / Arse Tekstil Genel Müdür Yardımcısı

/////

Yılın Genç İş Adamı: Şerif Tosyalı / Tosçelik İcra Kurulu Üyesi

/////

Yılın Genç İş Kadını: Elif Balbay Öz / Zahit Alüminyum Yönetim Kurulu Üyesi

/////

Yılın Profesyonel Yöneticisi: Ergin Turan / Kastamonu Entegre Adana Fabrika Direktörü

/////

Yılın Markası: Sasu

/////

Bölgesel İşbirliğine Katkı: Sanko Holding

/////

Yılın KOBİ’si: Kocabey Makina

/////

Yılın İnovatif Şirketi: Beta Transformatör

/////

Yılın İhracatçı Şirketi: Cansa Tarım Makinaları

/////

Yılın En Sosyal Şirketi: Arbel

/////

Yılın İş Dünyası STK’sı: MÜSİAD Adana Şubesi

/////

Yılın Girişimcisi: Yusuf Kara / Cableako Genel Müdürü |

Bu haber 9382 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adana Havalimanı uçuşa açılacak mı?
Adana Havalimanı uçuşa açılacak mı?
Türkiye Pozantı’yı konuşacak
Türkiye Pozantı’yı konuşacak