Kimse yokken o vardı
ENDER ŞİRE

ENDER ŞİRE

ENDER MUTFAKTA

Kimse yokken o vardı

19 Şubat 2019 - 12:57

1986 yılında henüz büyük hamburger markalar Türkiye'ye girmemişken, rahmetli Mükerrem Çiftçi büyük bir cesaret örneği göstererek Adana'da bir hamburgerci açtı. Yıllarca aynı dükkanda Adanalı'ya burgeri sevdiren Mükerrem abi hayatının son dönemlerinde tüm Adana'nın tanıdığı bir isim oldu.


Yaklaşık 33 yıldır Hamburgerci Mükerrem'in menüsü hiç değişmedi. Mükerrem Çiftçi rahmetli olduktan sonra çocukları Mustafa, Önder ve Onur kardeşler bayrağı devraldılar. Gençlik dönemlerimde her akşam Mustafa’yla birlikte kendimize ızgarada bir şeyler hazırlayıp yerdik.

Arkadaşlarla buluşma noktamız Mükerrem'di. Gençlik yıllarımızın vazgeçilmeziydi.


ETİ AYNI KASAPTAN ALIYORLAR

Şimdi yıl 2019. Çiftçi kardeşler, 3 şubeyle ve aynı menüyle Adana'ya burger yedirmeye devam ediyorlar. 33 yıldır menüde yapılan tek yenilik 2017 yılında burgerlere ekledikleri gramaj seçeneği. Çizgiyi hiç bozmadan kaliteli ve lezzetli serüvenlerine yıllardır devam ediyorlar. Etlerini günlük olarak yıllardır aynı kasaptan alıyorlar. Çocukluğumdan bu yana o lezzetli ayranlarının tadı da hiç değişmedi.


MÜDAVİMLERİ VAZGEÇEMİYOR

Hamburgerci Mükerrem çok fazla eleştiri de alıyor ama gerçek müdavimleri için vazgeçilmez bir lezzet. Çünkü Hamburgerci Mükerrem bir hamburgerciden ziyade kiminin çocukluğu, kiminin gençliği, kimininse hayatı.

33 yıldır Adana'ya hamburgeri sevdiren Mükerrem'i bir 33 yıl daha aynı lezzetle yiyor oluruz umarım.


Bu yazı 1089 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar