Türkiye'yi kaymaklıyorlar
ENDER ŞİRE

ENDER ŞİRE

ENDER MUTFAKTA

Türkiye'yi kaymaklıyorlar

05 Şubat 2019 - 17:13

Son zamanlarda tüm Türkiye'yi sallayan bir kaymaklı kadayıf furyası başladı.

Evet, Doğan Kaymaklı'dan bahsediyorum. Özellikle sosyal medyayı çok iyi kullanarak kendilerini güzelce tanıtıyorlar. Peki nedir bu Doğan Kaymaklı'nın lezzetinin sırrı?

 

Kadayıfın üzerinde kullandıkları kaymağın sırrını sadece kendileri biliyorlar. (Defalarca imalathanelerine gittim, ben bile bilmiyorum.)

Doğan Adamak’ın kurucusu olduğu işletme 1974 yılında, şimdilerde merkez şube konumundaki dükkanlarının köşesinde seyyar bir tezgahta satış yaparak sektöre girmiş. 8 sene aynı köşede devam eden satış, 1982 yılında seyyar arabadan şimdiki merkez şubenin bulunduğu dükkana geçişle birlikte, Doğan Pastanesi Unvanı devam etmiş. Doğan Usta’nın mesleğine olan sevgisi ve bağlılığı, kendisini sürekli olarak yeni lezzetler denemeye ve keşfetmeye yöneltmiş.

1992 yılı, şu an işletmenin tabiri caizse amiral gemisi olan ‘kaymaklı kadayıf’ı keşfedip, ilk kez misafirlerinin beğenisine sunduğu yıl. Bu ürünün gelişim süreci ve son halini alması yaklaşık 5 yıl kadar sürmüş. 2009 yılı itibarı ile işletme, Doğan Kaymaklı olarak ismini tescilletip şubeleşme ve kurumsal kimlik oluşturma çalışmalarına başlamış. Firma, yoluna 2. kuşak işletmeciler olarak Yunus Adamak ve kardeşi Emre Adamak önderliğinde, babaları Doğan Usta’nın desteği altında devam ediyor.

Benim yaklaşık 20 yıl önce keşfetmemden bu yıla kadar, bence aynı lezzetle devam ediyorlar. 2019 Şubat ayı itibariyle 3 tanesi kendi işletmeleri, 3 tanesi de franchise olarak toplam 6 şube sayısına ulaştılar. Şimdilik Adana, Mersin, İstanbul ve Ankara'dalar. Hedefleri çok büyük çok…

Gerisi sürpriz olsun. Yakında duyardınız!


Bu yazı 1025 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar