ARŞİV | KÜNYE | ABONELİK FORMU | İLETİŞİM

Get Adobe Flash player
SAYI : 265 / ISSN 1308-867X
   SAYI 265

Refleks Gazetesi


Lokomotif ikinci kez yola çıkıyor


Refleks okurlarının belirlediği 2013 Lokomotif Ödülleri kimlerin olacak? Gazetemizde bir süredir yayınlanan oy pusulaları doldurulup, gönderiliyor. Faks, elektronik posta ve mektupla gönderilen oy pusulalarını tasnif eden arkadaşımızdan neredeyse her gün rapor istiyorum. Gösterilen ilgi bir yandan iş yükümüzü artırıyor ama bir yandan da mutlu oluyoruz.

Elbette Doğu Akdeniz Bölgesi’nde yılın iş adamı, yılın inovatif şirketi, yılın iş dünyası STK’sına yönelik kendi değerlendirmelerim var ama okuyucuların belirlediklerini de merak etmiyor değilim. Zira, içlerinde kimliklerini bilmediğimiz ya da ‘Unutulması eksiklik olur’ dediklerimiz de var. Ama şunu belirtmek istiyorum: ‘Refleks Lokomotif Ödülleri’ne bu yıl ilgi daha fazla. Bunda geçen yıl gerçekleştirdiğimiz ödül töreninin önemli etkisi olduğunu düşünüyorum. 

Geçen yıl Sunar Grup Genel Müdürü Hüseyin Nuri Çomu’ya giden ‘Yılın İşadamı’ ödülü için Refleks okurlarının bu yılki adayları hayli fazla. Adana’dan Abdioğulları Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütçü, Zahit Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı Zahit Balbay, Teknik Metal Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Şire, Bilici Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bilici, Kambeton Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Baykam, Halil Avcı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Halil Avcı, Sampaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Karakaya, Mazlum Boru Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Mangtay, Adalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Adalı bu kategoride aday gösterilmiş. 

Ankette Mersinli iş adamlarının da isimleri yok değil. Berdan Civata Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şemsi şimdilik ilk sırada. Yine Mersin’den Performans Gübre Yönetim Kurulu Başkanı Armağan Öner, Aldo Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Veli Doğan, ‘Yılın Genç İşadamı’ kategorisinden en çok oy alanlar arasında. Tat Bakliyat Genel Müdürü Tuba Memiş, G&C Uluslararası Taşımacılık Genel Müdürü Gül Erturhan, Demirağ Grup Ortağı ve Genel Koordinatörü Cavidan Demirağ, Mendui Bal Yönetim Kurulu Başkanı Şule Baydaş, Sasu’dan Nil Ece Yamanyılmaz adları doldurulan formlarda öne çıkanlar oldu.

Oy pusulalarını şu an tek tek değerlendirecek değilim. Ancak, bu yılki ilgiyi aktarmam gerek. 

Bir taraftan yerel seçim heyecanı devam ederken, diğer yandan iş dünyasının seçimleri Refleks Lokomotif Ödülleri’yle şekilleniyor. Yatırımları, istihdamları, ihracatları ve sosyal aktiviteleriyle bu bölgenin gelişmişliğine katkı sunanların güzel bir organizasyonla ödüllendirilmesinin önemli motivasyon olacağını düşünüyoruz. 

Bölgede yer alan meslek odası yöneticileriyle, iş dünyası STK’larının temsilcileriyle daha görkemli bir organizasyon için görüşmeler yapıyoruz. 

Etkinliği zenginleştirecek sürprizler hazırlıyoruz. 

Uzun sözün kısası ‘2013 Lokomotif Ödülleri’ yine ses getiren bir etkinlik olacak. 

Hala oy göndermediyseniz, çok vaktinizin olmadığını hatırlatmak isterim. Diğer Yazıları

Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers error '80040e14'

[MySQL][ODBC 5.1 Driver][mysqld-5.5.5-10.0.29-MariaDB]You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'order by id desc limit 10' at line 1

/yazidevam.asp, line 97